Wycieczki szkolne do Warszawy

Wycieczki szkolne do Warszawy

Zapraszamy na wycieczki szkolne do Warszawy. Warszawa – miasto położone w samym sercu obecnej Polski, przedzielone na dwie części legendarną Wisłą. Warszawa to miejsce pełne kontrastów i sprzeczności. Obowiązkowy punkt programu na realizację wycieczki szkolnej. W praktycznie całkowicie zniszczonym po II wojnie światowej mieście, roi się od nowoczesnych wieżowców. Pieczołowicie zrekonstruowane zabytkowe kamienice i pałace prezentują się znakomicie. Znajduje się tu też wiele szarych betonowych blokowisk i nowoczesnych biurowców.

Zobacz nasze propozycje:
Wycieczka szkolna do Warszawy – 3 dni
Wycieczka szkolna do Warszawy i Żelazowej Woli – 3 dni
Wycieczka szkolna do Warszawy – 2 dni
Wycieczka szkolna do Warszawa – 1 dzień

Wycieczki szkolne Warszawa

Wycieczki szkolne do Warszawy

Warszawa to nie tylko olbrzymia metropolia, ale także miasto przyjazne i otwarte. Mające wiele do zaoferowania turystom, którzy przyjeżdżają tu z całego świata. Warszawa jako stolica Polski od XVI jest najszybciej rozwijającym się miastem w kraju. Mieszka tu prawie 2 miliony osób, a mieszkańców stale przybywa. Dużo miejsc pracy i świetne perspektywy kuszą tysiące przybywających tutaj młodych ludzi.

Wycieczki szkolne Warszawa

Wycieczki szkolne do Warszawy

Baza noclegowa w Warszawie jest duża i zróżnicowana. Od najlepszych i najdroższych hoteli po schroniska młodzieżowe – idealne na niskobudżetowe wycieczki szkolne. Stolica jest celem wielu wycieczek szkolnych i jak imprez integracyjnych. Można spędzać tu czas na wiele sposobów, nie ma miejsca na nudę.

Do największych atrakcji Warszawy należą:

– Zamek Królewski i Starówka – zrekonstruowane w najdrobniejszych szczegółach „pomniki historii” Polski
– Łazienki Królewskie – bujna zieleń, niesamowita architektura, jedno z najwspanialszych miejsc.

Wycieczki szkolne Warszawa

Wycieczki szkolne do Warszawy

– Centrum Nauki Kopernik (raj dla ciekawskich, miejsce dosłownie oblegane przez wycieczki szkolne)
– Muzeum Fryderyka Chopina – jedno z najnowocześniejszych muzeów biograficznych w Europie
– Cmentarz Powązkowski – jedna z najpiękniejszych nekropolii w Polsce
– Pałac w Wilanowie – jeden z najważniejszych zabytków polskiej kultury narodowej , rezydencja Jana III Sobieskiego

Wycieczki szkolne Warszawa

Wycieczki szkolne do Warszawy

– Muzeum Powstania Warszawskiego – absolutnie obowiązkowa wizyta, wyraz hołdu dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę
– Stadion Narodowy (doskonale widoczny z wielu miejsc w Warszawie, najnowocześniejsza arena do gry w piłkę nożną w kraju)
– Pałac Kultury i Nauki – w grupie polskich wieżowców PKiN jest  najwyższym i najstarszym, mającym już ponad 60 lat budynkiem. Komunistyczna pamiątka z 1953 roku, dar Stalina dla Warszawy, mimo to silnie wrosła w krajobraz współczesnej stolicy – jest dobrym punktem orientacyjnym.

Wycieczki szkolne do Warszawy – Zamek Królewski

Zamek Królewski jest jednym z ważniejszych zabytków, jakimi może się pochwalić Warszawa. Zbudowany w latach 1598-1619 przez włoskich architektów, był w kolejnych latach wielokrotnie przebudowywany. Wiele prac wykonano tu w czasach króla Augusta III, kiedy to zmieniona została zamkowa elewacja, oraz w okresie panowania króla Stanisława Augusta, kiedy to, pod czujnym okiem architekta Dominika Merliniego, dobudowano Bibliotekę Królewską.

Zamek Królewski został całkowicie zniszczony w czasie II wojny światowej. Odbudowano go dopiero w latach 1971-1988, a jego wnętrza zaadaptowano na potrzeby muzealne. Dziś budowla ta jest jednym z najważniejszych punktów w programie każdej wycieczki po Warszawie, a turyści mogą się zachwycać zarówno pięknem architektury, jak i wspaniałymi wnętrzami.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas zwiedzania tego obiektu?

W zewnętrznej bryle Zamku Królewskiego wyróżnia się reprezentacyjne wejście główne oraz wznosząca się nad nim Wieża Zygmuntowska (często nazywana też Wieżą Zegarową). Druga wieża, której warto się przyjrzeć, to Wieża Władysławowska, ozdobiona pięknym portalem z kamienia. Miłośnikom historii do gustu może przypaść Dwór Wielki, który istniał już w połowie XV wieku i który początkowo służył jako siedziba mazowieckich książąt. Ciekawym elementem jest też skrzydło saskie, dobudowane w czasach króla Augusta III, zachwyt wzbudzają też Arkady Kubickiego, świetnie widoczne od strony Wisły. Dobudowane w początkach XIX wieku, pełnią obecnie rolę reprezentacyjnych pomieszczeń oraz sal wystawowych.

A co z zamkowymi wnętrzami? Kto w czasie wycieczki szkolnej po Warszawie zwiedzi muzeum mieszczące się w murach Zamku Królewskiego, ten z pewnością żałować nie będzie. W gronie tych pomieszczeń, które robią ogromne wrażenie na zwiedzających, znajduje się Sala Wielka (Balowa). O czasach króla Władysława IV przypomina zwiedzającym Pokój Marmurowy, którego cenną ozdobą są portrety polskich władców, wykonane przez Marcella Bacciarellego. Sala Tronowa, Sala Rycerska oraz apartament Stanisława Poniatowskiego – oto kolejne atrakcje, na które warto zwrócić uwagę podczas zwiedzania tego obiektu. Ogromne wrażenie na wszystkich turystach może też zrobić Sala Senatorska – miejsce, w którym, uchwalona została Konstytucja 3 Maja.