Wycieczki szkolne Praga

Zapraszamy na wycieczki szkolne do Pragi. Praga to jedno z najpiękniejszych miast na świecie, leżące na siedmiu wzgórzach po obydwu stronach Wełtawy, której centrum złączone jest słynnym Mostem  Karola.

Zobacz nasze propozycje:
Zielona szkoła – Góry Stołowe i Czechy
Wycieczka szkolna Praga i Kutna Hora – 3 dni
Wycieczka szkolna Góry Stołowe i Skalne Miasto/Praga – 3 dni
Wycieczka szkolna do Pragi – 2 dni
Wycieczka szkolna do Pragi – 1 dzień
Jarmark Bożonarodzeniowy Praga – 1 dzień

Wycieczki szkolne Praga

Wycieczki szkolne Praga

Praga potrafi zachwycić każdego, zwłaszcza zakochanych w starociach i zabytkach. Wędrówka po mieście to niezapomniana przygoda, co chwilę zaskakująca urokliwymi zakątkami, uroczymi zaułkami, bulwarami czy placami. Bogata oferta noclegowa i gastronomiczna sprawie, że można cieszyć się pobytem tutaj bez względu na zasobność portfela.

Wycieczki szkolne Praga

Wycieczki szkolne Praga

Szczególnie pięknie Praga prezentuje się w okresie świątecznym. Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze ma długą tradycję i warto właśnie wtedy zobaczyć to piękne miasto. A przy okazji zrobić niesamowite, świąteczne zakupy. W trakcie sezonu turystycznego Praga jest oczywiście bardzo zatłoczona, natomiast to dodaje jej uroku. Turyści z całego świata, uśmiechnięci i pełni zachwytu przemierzają to zabytkowe miasto, coś pięknego!

Jarmark Bożonarodzeniowy Praga

Jarmark Bożonarodzeniowy Praga

W Pradze szczególnie warto zobaczyć:
– Most Karola (najbardziej rozpoznawalny i najstarszy most w stolicy Czech)
– Rynek Staromiejski z oryginalnym Zegarem Orloj
– Zamek Praski na Hradczanach – jeden z największych zamków na świecie
– Dzielnica żydowska Josefov – z Muzeum Żydowskim, a także z doskonale zachowanymi synagogami i cmentarzami
– Wzgórze Petrin , na którym znajduje się kopia wieży Eiffela, planetarium oraz przepiękne tereny zielone z cudownym widokiem na miasto
– Mala Strana (urokliwa dzielnica na lewym brzegu Wełtawy, obfitująca w klimatyczne kamienice, kościoły i uliczki)
– Wieża TV Zizkov – najwyższa w Pradze (216 m), skąd można podziwiać panoramę miasta

Praga fascynuje, Praga zachwyca, Praga inspiruje. Zapraszamy!

Wycieczki szkolne do Pragi: Mala Strana

Praga to miasto wyjątkowe, które może się pochwalić wyjątkowymi zabytkami. Wycieczki szkolne po tym mieście każdemu mogą sprawić wiele radości, a unikalne atrakcje turystyczne sprawiają, że wizyta w tym mieście na długo pozostaje w pamięci goszczących tu turystów. Stare Miasto, Hradczany oraz Wyszehrad to ważne punkty dla wycieczek szkolnych, pragnących lepiej poznać czeską stolicę.

Biura podróży przypominają jednak, że Praga to również Mala Strana, na terenie której również nie brak wspaniałych zabytków. Na jakie atrakcje turystyczne warto zwrócić uwagę w czasie spaceru po tej części miasta? Oto najważniejsze informacje dla tych, którzy w czasie wycieczki po Pradze zamierzają odwiedzić i tę dzielnicę.

Uroki Malej Strany

Mala Strana to przede wszystkim piękne pałace oraz domy szlacheckie, przy których rozciągają się wspaniałe ogrody. Wiadomo, że historia tej dzielnicy sięga czasów średniowiecza, a jej założenie przypada na czasy Przemysła Ottokara II. Najlepszym okresem w dziejach tej części miasta okazały się czasy Karola IV, z woli którego Mala Strana doczekała się m. in. własnych murów obronnych. Na terenie tej części miasta przez wieki wznoszono wiele kościołów, choć z czasem to okazałe rezydencje stały się najbardziej charakterystycznym elementem tutejszej zabudowy.

Dziś to właśnie okazałe pałace są tu atrakcjami, które najmocniej przyciągają turystów. Wiele z nich to cenne zabytki barokowej architektury, którym w czasie wycieczki po Pradze z pewnością warto przyjrzeć się dokładniej. Szlachecka Praga to wspaniałe ogrody i piękne fasady reprezentacyjnych domów. To pełne tajemnic uliczki oraz ogrody, które swym urokiem mogą oczarować każdego. Te atrakcje turystyczne przyciągają i sprawiają, że spacery po tej niezwykłej dzielnicy każdemu turyście mogą sprawić wiele radości.

Mala Strana to wspaniała dzielnica, na terenie której Praga prezentuje wiele wspaniałych zabytków. Wiedzą o tym doskonale polskie biura podróży, które coraz częściej umieszczają oferty zwiedzania tej części miasta w swych katalogach. To ciekawy cel niejednej wycieczki szkolnej, a znajdujące się tu atrakcje turystyczne z pewnością zasługują na uwagę.