Wycieczki szkolne do Budapesztu

Wycieczki szkolne do Budapesztu

Zapraszamy na wycieczki szkolne do Budapesztu. W tak pięknym kraju, jakim są Węgry, nikt z nas na nudę nie będzie narzekać. Jeśli głównym celem naszej wycieczki szkolnej stanie się Budapeszt, możemy przeżyć wspaniałą przygodę oraz odbyć wyjątkową podróż w czasie. Wystarczy, że odwiedzimy Stare Miasto – wyjątkowy skrawek węgierskiej stolicy, którym znane biura podróży zachwycają się od lat. Jakie zabytki i atrakcje można tutaj spotkać?

Wycieczki szkolne do Budapesztu

Wycieczki szkolne do Budapesztu

Stare Miasto to takie atrakcje, jak Plac św. Trójcy oraz znajdujący się na jego terenie kościół Najświętszej Marii Panny, bardzo często określany mianem kościoła Macieja. To ważny punkt w programie każdej wycieczki po Budapeszcie oraz jeden z ciekawszych zabytków architektury sakralnej, jakimi mogą się pochwalić Węgry. O epidemii dżumy przypomina do dziś barokowa Kolumna Morwowa – wspaniała dekoracja, która na zwiedzających Budapeszt i jego starówkę robi ogromne wrażenie. Szentháromság utca to kolejny punkt na terenie Starego Miasta, którego w trakcie zwiedzania Budapesztu nie można pominąć. Ma ona wyjątkową formę, a panująca tu atmosfera zachwyca gości z całego świata. Tu jedną z ważniejszych atrakcji jest konny pomnik hrabiego Andrása Hadika von Futak, przedstawiający słynnego komendanta na zamku Budzińskim.

Wycieczki szkolne do Budapesztu

Wycieczki szkolne do Budapesztu

Kolejna uliczka, którą warto odwiedzić podczas zwiedzania Starego Miasta, to Ulica Fortuny. Pełno tu zabytkowych kamienic, w gronie których nie brak cennych perełek dawnego budownictwa. Plac Dísz, Táncsics Mihály utca czy ulica Tarnok – oto kolejne ciekawe punkty na mapie starówki w Budapeszcie, którymi warto się zainteresować. Miłośników średniowiecza może z kolei zaintrygować tak ciekawy zabytek, jakim jest Wieża Marii Magdaleny. Wieża ta jest jedyną pamiątką po kościele z XIII wieku, stanowi też wspaniałą ozdobę Starego Miasta.

Wycieczki szkolne do Budapesztu

Wycieczki szkolne do Budapesztu

Biura podróży od lat promują Węgry i Budapeszt jako ciekawy kierunek wycieczki – szczególnie dla miłośników historii i sztuki. Czas spędzony na terenie tego miasta z pewnością nie będzie czasem straconym, a jego wspaniała architektura na każdym turyście zrobi ogromne wrażenie.

Nasze propozycje:
Węgry – Budapeszt i Zakole Dunaju – 4 dni