Wycieczki szkolne do Tropical Islands

Tropical Islands – to tropikalny raj, będąc tu można poczuć się, jak nad słonecznym Południowym Pacyfikiem. To tu mogą spełnić się marzenia o perfekcyjnych wakacjach.

Hala Tropical Islands ma 360 metrów długości, ponad 200 metrów szerokości i aż 107 metrów wysokości. Należy do największych hal na świecie. Zmieścić się tu może słynna Statua Wolności czy (ale na leżąco) Wieża Eiffla. Na jej powierzchni może się zmieścić prawie dziesięć boisk piłkarskich. Dość powiedzieć, że może spokojnie pomieścić około 10 tysięcy ludzi jednocześnie. Powietrze wewnątrz hali, łącznie pięć milionów metrów sześciennych, jest ogrzewane i specjalnie regulowane. Do budowy zużyto prawie kilkanaście tysięcy ton stali. Ta potężna konstrukcja znajdująca się w połowie drogi między Berlinem a Dreznem została pierwotnie zbudowana jako stocznia sterowców. Z tych planów na szczęście nie udało się zrealizować. Mimo swej kubatury ten olbrzymi budynek należy do konstrukcyjnej wagi lekkiej. Ze względu na nowe przeznaczenie budynku jako tropikalnego parku rozrywki dużą część dachu zastąpiono specjalną folią przepuszczającą promienie UV, dzięki temu można się też normalnie opalać.

Wycieczki szkolne do Tropical Islands

Wycieczki szkolne do Tropical Islands

Jakie atrakcje tam czekają?

W Tropical Islands każdy znajdzie coś dla siebie: słońce, tropikalny las, morze i plażę, egzotyczne ogrody i parki. Pokazy i rozrywkę na najwyższym poziomie oraz egzotyczne pamiątki.
Zacząć można od kąpieli w lagunie, ciepła woda zaprasza do relaksu jak i do szalonej zabawy. Na delikatnym, białym piasku ogromnej rajskiej plaży jest miejsce na boiska do siatkówki plażowej, czy leżaki do leniuchowania.

W Tropikalnej Wiosce można dokonać wielu odkryć. Autentyczne domy z najpiękniejszych regionów świata, które zostały zbudowane przez pochodzących stamtąd rzemieślników zgodnie ze sztuką panującą w ich rodzinnych stronach. Do Wioski Tropikalnej warto wybrać się nie tylko ze względu na oryginalne budowle z dalekich krajów, lecz również dlatego, że to właśnie tutaj zlokalizowana jest większość barów i restauracji.

Wycieczki szkolne do Tropical Islands

Wycieczki szkolne do Tropical Islands

W tropikalnym lesie rośnie kilkanaście roślin reprezentujących ponad 500 egzotycznych gatunków. Są tam też bagna i wodospad, łączna długość całej ścieżki przekracza jeden kilometr. Pluskają się tu żółwie i ostroszowce. Do lokatorów Tropical Islands należą też flamingi i bażanty.

Wycieczki szkolne do Tropical Islands

Wycieczki szkolne do Tropical Islands

Tropical Islands to więcej niż park wodny. To największa w Europie tropikalna oaza z Morzem Południowym, Laguną, najwyższą zjeżdżalnią wodną w Niemczech i największym Lasem Tropikalnym pod dachem na świecie. Nic dziwnego, że przyjeżdżają tu turyści ze wszystkich stron. Warto tu przyjechać chociaż raz.
Więcej informacji można uzyskać na www.tropical-islands.de/pl/

Nasze propozycje:
– Berlin, Poczdam i Tropical Islands – 3 dni
– Tropical Islands – 1 dzień