Wycieczki szkolne Kielce

Zapraszamy na wycieczki szkolne do Kielc. Kielce są stolicą województwa świętokrzyskiego oraz ważnym ośrodkiem turystycznym, mogącym okazać się wspaniałym celem wycieczki szkolnej dla każdego. Co warto zobaczyć w tak ciekawym mieście, jakim są Kielce? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Wycieczki szkolne Kielce

Wycieczki szkolne Kielce

Kielce to miasto mogące się pochwalić i ciekawą historią, i malowniczą okolicą. Będące przez wiele wieków własnością biskupów krakowskich miasto to przede wszystkim moc atrakcji dla geologów. Kuszą dawne kamieniołomy oraz tak ciekawe rezerwaty geologiczne, jak Kadzielnia, Wietrznia, Ślichowice czy Biesak-Białogon. Kielce są jednocześnie ciekawym miejscem dla tych, którzy w czasie wycieczki po regionie świętokrzyskim chcą lepiej poznać jego dzieje, a jednocześnie – nacieszyć się widokiem ciekawych zabytków architektury. Gdzie warto się wybrać? Spacer ulicą Henryka Sienkiewicza może się okazać ciekawym wyzwaniem dla tych, którzy chcą odwiedzić najsłynniejsze kawiarnie i puby w Kielcach. Ulica ta znana jest również z wielu ciekawych zabytków architektury, a wśród jej największych atrakcji znajdują się takie obiekty, jak działający od ponad 100 lat hotel Bristol, kamienice z początku XX wieku oraz Teatr im. Stefana Żeromskiego. Atrakcją, której koniecznie trzeba poświęcić nieco więcej uwagi podczas wycieczki po Kielcach, jest gmach Muzeum Narodowego, czyli dawny Pałac Biskupów Krakowskich.

Wycieczki szkolne Kielce

Wycieczki szkolne Kielce

To miejsce zachwyca i wspaniałą architekturą, i ciekawymi eksponatami, obok których żaden miłośnik sztuki nie może przejść obojętnie. A co z zabytkami sakralnymi? I tu Kielce mają się czym pochwalić. Dumą miasta jest katedra NMP, która powstała na Wzgórzu Zamkowym w latach 70-tych XII wieku. Świątynia ta z czasem została gruntownie przebudowana, dzięki czemu dziś jest jednym z ciekawszych przykładów sztuki wczesnobarokowej, jakimi mogą się pochwalić Kielce. Znana z obrazu Matki Boskiej Łaskawej Kieleckiej, jest miejscem chętnie odwiedzanym przez tych turystów, którzy w czasie wycieczki po mieście chcą poznać jego najcenniejsze zabytki sakralne.

Co jeszcze warto zobaczyć w Kielcach?

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, urządzone w gmachu dawnego gimnazjum, to ciekawy cel wycieczki szkolnej dla każdej grupy wiekowej, która chce nacieszyć się widokiem cennych pamiątek po tym pisarzu. Kielce znane są też z Muzeum Zabawek i Zabawy – ciekawej placówki, która jest największą i najstarszą w Polsce placówką muzealną poświęconą tej tematyce. Wzgórze Karczówka z dawnym klasztorem Bernardynów, kościół św. Wojciecha będący najstarszym zabytkiem sakralnym na terenie Kielc – oto kolejne atrakcje, którym w czasie wycieczki po stolicy województwa świętokrzyskiego warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Wycieczki szkolne po tak ciekawym mieście, jak Kielce, każdemu mogą sprawić wiele radości. Coraz lepiej rozwinięta baza noclegowa sprawia, że turyści mogą bez przeszkód zaplanować dłuższy wypoczynek na terenie tego miasta i zapoznać się z jego atrakcjami. A ponieważ jest ich wiele, każdy z nas znajdzie w tym mieście coś ciekawego dla siebie.

Nasze propozycje:
Góry Świętokrzyskie i Jaskinia Raj – 3 dni
Zielona Szkoła Góry Świętokrzyskie – 5 dni