Wycieczki szkolne Toruń

Wycieczki szkolne Toruń

Zapraszamy na wycieczki szkolne do Torunia. Toruń – miasto Mikołaja Kopernika i pierników. Ale również jeden z najstarszych ośrodków uniwersyteckich w naszym kraju. O jego bogatej historii świadczą niezliczone zabytki, a przede wszystkim Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Krótka historia

Założony przez Krzyżaków w XIII wieku, szybko stał się ważnym ośrodkiem handlowym, zwłaszcza po przejęciu przez Hanzę kilkadziesiąt lat później. Była to jedna z najważniejszych organizacji handlowych w Europie. Duże znaczenie w historii miasta miało zawarcie tzw. pokoju toruńskiego po powstaniu przeciwko Krzyżakom. Wtedy Toruń został przyłączony do Królestwa Polskiego. Czasy świetności miasta to przełom XVI i XVII wieku. Toruń był wtedy ważnym punktem handlowym na Wiśle. Rozwijał się wtedy pod każdym względem. Jednak najbardziej przełomowym wydarzeniem były narodziny najsłynniejszego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.

Wycieczki Toruń

Wycieczki szkolne Toruń

Po wybudowaniu umocnień i fortyfikacji, podczas potopu szwedzkiego miasta stało się celem strategicznym najeźdźczej armii, przez co zostało poważnie zniszczone. Od zaborów Toruń stracił nieco na znaczeniu handlowym. W czasie II wojny światowej okupowany przez Niemców został wyzwolony przez Armię Czerwoną . Czasy PRL również nie wpłynęły korzystnie na rozwój miasta. Chociaż zaczął swoją działalność Uniwersytet Mikołaja Kopernika, który dzisiaj jest jedną z najbardziej cenionych uczelni wyższych w Polsce.

Wycieczki Toruń

Wycieczki szkolne Toruń

Obecnie Toruń stanowi jeden z najbardziej atrakcyjnych produktów turystycznych w naszym kraju. Setki tysięcy turystów rocznie odwiedzają to przepiękne miasto. Wycieczki przyjeżdżają tam praktycznie z całego świata.

Najważniejsze zabytki i atrakcje Torunia

– Dom Mikołaja Kopernika – stanowią go dwie zabytkowe  kamienice  w stylu gotyckim, to tu prawdopodobnie urodził się astronom, który zmienił postrzeganie wszechświata i rozsławił Polskę.
Obecnie znajduje się tu oddział Muzeum Okręgowego
– Dwór Artusa – to właśnie tutaj podpisano najważniejsze porozumienie w historii miasta czyli pokój toruński (1466 r.). Ta przepiękna kamienica udekorowana ozdobami z różnych stylów architektonicznych gości dzisiaj Centrum Kultury Dwór Artusa. Obowiązkowy punkt programu każdej wycieczki.
–  Planetarium w Toruniu – jest nieodzownym elementem toruńskiego krajobrazu i wpisuje się w klimat miasta. Jest to jedno z największych planetariów w Polce. Jest bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży, odwiedza je mnóstwo wycieczek szkolnych.

Wycieczki Toruń

Wycieczki szkolne Toruń

– Twierdza Toruń – to potężne fortyfikacje, w skład których wchodzi ok. 200 różnych obiektów, rozmieszczonych na długości ponad 20 km. Część schronów i fortów nadal należy do wojska, część  została wykupiona przez prywatnych inwestorów. Z myślą o turystach uruchomiony jest tzw. Szlak Forteczny, który jest celem wielu wycieczek.
– Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika (Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu) – zlokalizowane w kamienicy przy ul. Franciszkańskiej. Znajduje się w nim ok. 1000 eksponatów z całego świata przekazanych przez Elżbietę Dzikowską, żonę najsłynniejszego polskiego podróżnika.
– Żywe Muzeum Piernika – pierwsza tego typu w Europie interaktywna placówka muzealna, miejsce uwielbiane przez dzieci. Cel niezliczonych wycieczek szkolnych.

Wycieczki Toruń

Zobacz nasze propozycje:
Toruń i Ciechocinek – 2 dni
Śladami Kopernika – Toruń, Malbork, Frombork – 3 dni
Toruń, Malbork, Ciechocinek – 3 dni