Wycieczki szkolne Berlin

Wycieczki szkolne Berlin

Zapraszamy na wycieczki szkolne do Berlina. Berlin – stolica Niemiec i największe miasto w tym kraju z ponad 3,5 mln mieszkańców. Położony jest nad rzeką Szprewą. Założycielami miasta byli Słowianie. Miasto w swojej historii przechodziło zmienne koleje losu. Było stolicą Królestwa Prus, Cesarstwa Niemiec, Republiki Weimarskiej, III Rzeszy, byłego NRD aż do obecnych Niemiec. Nierozerwalnie z Berlinem wiążą się przeróżne wydarzenia historyczne i polityczne, które miały olbrzymi wpływ na miasto i jego mieszkańców. Berlin był siedzibą władców i namiestników. W trakcie drugiej wojny światowej został poważnie zniszczony, a następnie podzielony na strefy okupacyjne. Co doprowadziło w efekcie do podziału na Berlin Wschodni i Zachodni. Berlin został przedzielony słynnym Murem Berlińskim, którego fragmenty mona jeszcze gdzieniegdzie zobaczyć.

Zobacz nasze propozycje:
Wycieczka szkolna Szlak Piastowski i Berlin – 4 dni
Wycieczka szkolna Berlin, Poczdam i Tropical Island – 3 dni
Wycieczka szkolna Berlin i Poczdam – 2 dni
Wycieczka szkolna do Berlina – 1 dzień
Jarmark Bożonarodzeniowy – Berlin

Zabytki Berlina

Wycieczki szkolne Berlin

Wycieczki szkolne Berlin

Najbardziej charakterystycznym i chyba najbardziej znanym zabytkiem w Berlinie jest Brama Brandenburska, obowiązkowy punkt programu każdej wycieczki szkolnej. Wzniesiona na wzór budowli ateńskich jako brama miejska i łuk triumfalny. Ponad miastem góruje wieża telewizyjna przy Alexanderplatz. Ten doskonały punkt widokowy ma ponad 360 m wysokości i obrotową restaurację. Zabytki sakralne reprezentowane  są przez słynny Kościół Pamięci (Gedächtniskirche), Katedrę Niemiecką  (Deutscher Dom) oraz  Katedrę Francuską (Französischer Dom). W dzielnicy rządowej mamy niesamowity Reichstag . Berliński Potsdamer Platz to symbol nowoczesnej architektury, rozrywki i handlu.

Berlińskie Muzea

Wycieczki szkolne Berlin

Wycieczki szkolne Berlin

Berlin to miasto muzeów, które mieszczą prawdziwe skarby światowej kultury. Prawie 180 berlińskich muzeów to prawdziwy raj dla miłośników historii, sztuki i wiedzy ogólnej.  Większość wycieczek szkolnych przyjeżdża tu właśnie z tego powodu. Szczególne znaczenie dla miasta ma Muzeum Muru Berlińskiego, które mieści się w budynku przy dawnym posterunku granicznym pomiędzy Berlinem Wschodnim a Zachodnim.  W muzeum znajduje się między innymi imitacja dawnego posterunku, gdzie pełnią służbę żołnierze przebrani w oryginalne mundury. Wyspa muzeów znajdująca się pomiędzy Szprewą a Kupfergraben to kompleks pięciu światowej sławy muzeów, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Do najciekawszych muzeów Berlina należą: Stare Muzeum (Altes Museum), Nowe Muzeum (Neues Museum), Stara Galeria Narodowa (Alte Nationalgalerie), Muzeum Bodego (Bode-Museum),  Muzeum Pergamońskie (Pergamonmuseum), Muzeum Historii Naturalnej (Naturkundemuseum). Dużo młodszym, ale podobnie uniwersalnie wyposażonym, jest Niemieckie Muzeum Techniki (Deutsches Technikmuseum), skupiające liczne eksponaty sięgające od żeglugi do techniki druku. Pozostałe muzea poświęcone są specjalnym zagadnieniom z zakresu historii techniki i kultury, jak: Muzeum Komunikacji (Museum für Kommunikation) i Muzeum Filmu i Telewizji (Museum für Film und Fernsehen), Niemieckie Muzeum Historyczne (Deutsches Historische Museum) w Arsenale (Zeughaus) przy Unter den Linden. Otwarte w 2001 r. Muzeum Żydowskie w Berlinie (Jüdisches Museum Berlin)

Imprezy w Berlinie

Wycieczki szkolne Berlin

Wycieczki szkolne Berlin

Berlin jest miastem, w którym ciągle coś się dzieje. Na co dzień odbywają się tu liczne imprezy kulturalne i rozrywkowe. Jako miasto rozrywki Berlin oferuje swoim gościom i mieszkańcom przeróżne atrakcje. Od spektakli teatralnych po imprezy sportowe, a także targi. W berlińskiej operze każdego wieczoru proponowane są spotkania z muzyką klasyczną. Podobnie na koncerty zapraszają Filharmonia lub Dom Koncertowy. Nie brakuje również scen teatru awangardowego. Berlin również to raj dla miłośników kina. W Berlinie znajdują się obiekty, które zwrócą uwagę każdego kinomaniaka. Kina oferują tu szeroki wachlarz możliwości oglądania na dużym ekranie. Od kin pokazujących nieme filmy z akompaniamentem orkiestry, przez miejsca z filmami regionalnymi po nowoczesne kina 3D wyposażonymi w najnowsze technologie.

W Berlinie co roku odbywa się kilkaset targów i kongresów. Jest to liczba znacząca dla rozwoju stosunków międzynarodowych. Do najważniejszych targów, które odwiedzane są przez ludzi z całego świata, należą „Internationale Grüne Woche” – największa na świecie ekspozycja z zakresu żywności, rolnictwa i ogrodnictwa. Międzynarodowe Targi Turystyczne (ITB), na których można dosłownie zobaczyć cały glob w pigułce. Międzynarodowe Targi Lotnicze oraz Międzynarodowe Targi Elektroniczne.

W Berlinie w okresie świątecznym odbywają się też tradycyjne Jarmarki Bożonarodzeniowe, w całym mieście jest ich kilka. Można na nich popróbować regionalnych produktów, jak i zaopatrzyć się w przepiękne świąteczne ozdoby. Towarzyszą tej imprezie przeróżne koncerty, prezentacje,  pokazy fajerwerków i wiele innych wydarzeń.

Aby zwiedzić dogłębnie Berlin nie wystarczy kilkudniowa wycieczka. Takich wycieczek trzeba zrobić kilka. Berlin jest miastem intrygującym i fascynującym. Zapraszamy!