Wycieczki szkolne Drezno

Wycieczki szkolne Drezno

Wycieczki szkolne Drezno

Drezno – przepiękna stolica Saksonii, perła baroku, jedno z najpiękniejszych miast na terenie Niemiec. Zostało praktycznie doszczętnie zniszczone pod koniec II wojny światowej przez bombardowania aliantów.

Wycieczki szkolne Drezno

Wycieczki szkolne Drezno

Było mozolnie odbudowywane przez wiele lat,  może znowu przyciągać swym blaskiem rzesze ciekawskich turystów. Od wieków Drezno było uznawane za atrakcyjny cel wakacyjnych wypraw i stolicę kultury, zostało tak po dziś dzień. Przyjeżdża cały świat, miasto robi ogromne wrażenie na odwiedzających.

Wycieczki szkolne Drezno

Wycieczki szkolne Drezno

W mieście jest wiele muzeów i galerii, które są w stanie sprostać wymaganiom największych koneserów sztuki. Do największej i najsławniejszej należy Galeria Starych Mistrzów w Pałacu Zwinger. Miłośnicy sztuki mogą zgubić się tam na wiele godzin. Oprócz Galerii Starych Mistrzów jest również Alebertinum – Galeria Nowych Mistrzów. Olbrzymi zbiór klejnotów i dzieł sztuki można podziwiać w Nowym Zielonym Sklepieniu. Interesujące jest też Muzeum Higieny czy Muzeum Rzemiosła Artystycznego. Bardzo ciekawym miejscem jest Gabinet Miedziorytów mający w sowich zbiorach tysiące fotografii, grafik i rysunków z ostatnich kilku wieków. Dla miłośników natury polecamy Zbiory Muzeum Przyrodniczego im. Senckenberga. Natomiast najstarszy budynek wystawowy w Dreźnie zaprasza w świat pojazdów do Muzeum Transportu i Komunikacji.


Drezno zachwyca we wszystkie pory roku. W zimie, w okresie świątecznym odbywa się tam najstarszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Europie. Spacerując się po uliczkach Jarmarku Bożonarodzeniowego natrafić można na pięknie ozdobione stragany oferujące cudne ozdoby, wyroby rękodzielnicze i różnorodne prezenty, dookoła czuć  przyciągający zapach tradycyjnych potraw.

 

Wycieczki szkolne Drezno

Wycieczki szkolne Drezno

Naprawdę warto się tu pojawić!

Zobacz nasze propozycje:
Czeska Szwajcaria i Drezno – 3 dni
Czeska Szwajcaria i Drezno – 2 dni
Drezno – 1 dzień
Jarmark Bożonarodzeniowy Drezno – 1 dzień