Wycieczki szkolne Gdańsk

Wycieczki szkolne Gdańsk

Zapraszamy na wycieczki szkolne do Gdańska. Gdańsk to jedno z najładniejszych miast w Polsce. Ślady jego fascynującej historii widoczne są w wielu miejscach. To szóste miasto pod względem liczby ludności i powierzchni w naszym kraju.
Razem z Gdynią i Spotem tworzą jedną wielką aglomerację nazywaną Trójmiastem. Gdańsk od wieków słynął ze swojej niezależności, zostało tak do dzisiaj. Obecnie to jeden ważniejszych ośrodków gospodarczych i turystycznych w Polsce. Z wieloma uczelniami, teatrami i muzeami oraz olbrzymią bazą noclegową i gastronomiczną tworzy unikalny klimat gdzie przeszłość łączy się z teraźniejszością. Ze względu na wiele zachowanych zabytków i swojej wyjątkowej historii Gdańsk jest celem wielu wycieczek szkolnych i edukacyjnych.
Miasto przyciąga również wielu turystów z obcych krajów pragnących na własne oczy przekonać się o wyjątkowości tego miejsca. Każdy jest w stanie znaleźć tutaj coś dla siebie.

Nasze propozycje:
Wycieczka szkolna Szlak Bursztynowy – Gdańsk, Gdynia, Sopot – 3 dni
Wycieczka szkolna Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia – Szlakiem Żeglugi w Polsce – 4 dni
Zielona Szkoła nad morzem Mierzeja Wiślana i Trójmiasto – 5 dni
Zielona Szkoła nad morzem Władysławowo i Hel – 5 dni

Wycieczki szkolne Gdańsk, wycieczki do Trójmiasta, zielone szkoły

Wycieczki szkolne Gdańsk

Do największych atrakcji turystycznych Gdańska należą:

– Gdańska Starówka z Dworem Artusa, Neptunem, słynną ulicą Długą, Bazyliką Mariacką i niezniszczalnym Żurawiem. Aczkolwiek pojęcie „Starówki” w Gdańsku ma się trochę inaczej niż w innych miastach, nie zmienia to faktu, że jest to obowiązkowy punkt programu każdej wycieczki szkolnej.
– tajemnicza ulica Mariacka, przy której mieszczą się pracownie bursztynu. Jest to wyjątkowa ulica, głównie za sprawą przedproży, które znajdują się przed każdą kamienicą. Schody wraz z tarasem zostały zbudowane by zapobiec zalaniu mieszkań. Ulica Mariacka jest szczególnie warto przyjść tu nocą, kiedy jest mniejszy ruch, a światło z lamp przepięknie oświetla przedproża wraz z klimatycznymi kamienicami.

Wycieczki szkolne Gdańsk

Wycieczki szkolne Gdańsk

– Park Oliwski – Gdańsk ogrodami i parkami stoi. Jednym z piękniejszych tego typu miejsc jest zabytkowy park nad Potokiem Oliwskim. Znajdują się tu stawy, urocze alejki i zaułki oraz ciekawy Ogród Botaniczny.
– Europejskie Centrum Solidarności – świetne miejsce, pozwalające zatopić się w historii Polski. Interaktywna wystawa jest dobrze przemyślana, wypełniona multimediami. Dodatkową atrakcją jest taras widokowy. Tego miejsca nie można pominąć na żadnej wycieczce szkolnej.

Wycieczki szkolne Gdańsk

Wycieczki szkolne Gdańsk

– Westerplatte – pomnik historii, symbol wybuchu II wojny światowej – stoi tam 25 metrowy pomnik poświęcony obrońcom wybrzeża
– Muzeum II wojny światowej – nowoczesny obiekt, który oprócz eksponatów proponuje również szeroką gamę zajęć i lekcji muzealnych, jest to szczególne miejsce, które odwiedzają wszystkie wycieczki szkolne do Gdańska.