Wycieczki szkolne Dolny Śląsk

Zapraszamy na wycieczki szkolne po Dolnym Śląsku. Dolny Śląsk to potężny zbiór atrakcji turystycznych, kraina tajemniczych zamków, pięknych parków krajobrazowych i narodowych, starych gór i ciekawych miejscowości z bogatą historią i mnóstwem zabytków.

Wycieczki szkolne Dolny Śląsk

Wycieczki szkolne Dolny Śląsk

Można tu spędzać czas na wiele sposób. Jednym z nich jest pobyt w górach (Sudety). Najwyższym pasmem gór na Dolnym Śląsku są Karkonosze ze Śnieżką (1602 m n.p.m.) i pobliskimi sławnymi kurortami takimi jak Karpacz czy Szklarska Poręba. Również Góry Stołowe należą do bardzo interesujących z fantastycznymi Błędnymi Skałami czy Szczelińcem Wielkim. Nikomu nie trzeba też przypominać  o Masywie Śnieżnika z przyległą cudowną Jaskinią Niedźwiedzią. Czy o tajemniczej górze Słowian – Ślęży, którą chętnie odwiedzają turyści zwłaszcza z pobliskiego Wrocławia.

Wycieczki szkolne Dolny Śląsk

Wycieczki szkolne Dolny Śląsk

Kto nie do końca przepada za górskimi wędrówkami czy jazdą na nartach odnajdzie na Dolnym Śląsku wiele innych atrakcji. Stolicą Dolnego Śląska jest niesamowity Wrocław. Miasto, które ciągle się rozwija, sam Wrocław to kilka dni zwiedzania. Do ciekawszych wartych zobaczenia miejsc są dolnośląskie zamki. Monumentalny i tajemniczy Zamek Książ to jeden z największych zamków w Polsce. Nierozerwalnie związany z historiami o ukrytych skarbach, a zwłaszcza Złotym Pociągu. Bardzo popularny jest też pobliski Zamek Bolków równie zagadkowy i owiany legendami.

Efektownie położony Zamek Grodno czy Zamek Chojnik również zadowolą wymagających turystów. Nie można zapomnieć też o wyremontowanym Zamku w Kamieńcu Ząbkowickim, czy położonym na wulkanie Zamku Grodziec.
A także słynnym na całą Polskę Zamku Czocha, znanym z produkcji filmowych.

Wycieczki szkolne Dolny Śląsk

Wycieczki szkolne Dolny Śląsk

Dolny Śląsk to również Kotlina Jeleniogórska z tzw. „Doliną Pałaców i Ogrodów”. Obszar ten kryje kilkadziesiąt niesamowitych obiektów historycznych, głównie pałaców, ale są też dworki, często otoczone wiekowymi parkami. Najczęściej odwiedzane pałace w Dolinie to Pałac Paulinum w Jeleniej Górze, Pałac Pakoszów w Piechowicach, Pałac w Wojanowie, czy Pałac w Mysłakowicach. Równie interesujący jest obszar Kotliny Kłodzkiej, który oprócz wspomnianych Gór Stołowych posiada bardzo znane miejscowości zdrojowe, na czele z Dusznikami-Zdrój, Kudową-Zdrój czy Polanicą.

Dolny Śląsk to wspaniałe miejsce na wycieczki szkolne, zielone szkoły czy imprezy firmowe.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!