Wycieczki szkolne Warszawa

Warszawa – miasto położone w samym sercu obecnej Polski, przedzielone na dwie części legendarną Wisłą. Warszawa to miejsce pełne kontrastów i sprzeczności. W praktycznie całkowicie zniszczonym po II wojnie światowej mieście, roi się od nowoczesnych wieżowców. Pieczołowicie zrekonstruowane zabytkowe kamienice i pałace prezentują się znakomicie. Znajduje się tu też wiele szarych betonowych blokowisk i nowoczesnych biurowców.

Wycieczki szkolne Warszawa

Wycieczki szkolne Warszawa

Warszawa to nie tylko olbrzymia metropolia, ale także miasto przyjazne i otwarte. Mające wiele do zaoferowania turystom, którzy przyjeżdżają tu z całego świata.  Warszawa jako stolica Polski od XVI jest najszybciej rozwijającym się miastem w kraju. Mieszka tu prawie 2 miliony osób, a mieszkańców stale przybywa. Dużo miejsc pracy i świetne perspektywy kuszą tysiące przybywających tutaj młodych ludzi.

Wycieczki szkolne Warszawa

Wycieczki szkolne Warszawa

Baza noclegowa w Warszawie jest duża i zróżnicowana. Od najlepszych i najdroższych hoteli po schroniska młodzieżowe. Stolica jest celem wielu wycieczek szkolnych i jak imprez integracyjnych. Można spędzać tu czas na wiele sposobów, nie ma miejsca na nudę.
Do największych atrakcji Warszawy należą:
– Zamek Królewski i Starówka – zrekonstruowane w najdrobniejszych szczegółach „pomniki historii” Polski
– Łazienki Królewskie – bujna zieleń, niesamowita architektura, jedno z najwspanialszych miejsc.

Wycieczki szkolne Warszawa

Wycieczki szkolne Warszawa

– Centrum Nauki Kopernik (raj dla ciekawskich, świetna zabawa dla dzieci jak i dorosłych)
Muzeum Fryderyka Chopina – jedno z najnowocześniejszych muzeów biograficznych w Europie
– Cmentarz Powązkowski – jedna z najpiękniejszych nekropolii w Polsce
– Pałac w Wilanowie – jeden z najważniejszych zabytków polskiej kultury narodowej , rezydencja Jana III Sobieskiego

Wycieczki szkolne Warszawa

Wycieczki szkolne Warszawa

– Muzeum Powstania Warszawskiego – absolutnie obowiązkowa wizyta, wyraz hołdu dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę
– Stadion Narodowy (doskonale widoczny z wielu miejsc w Warszawie, najnowocześniejsza arena do gry w piłkę nożną w kraju)
– Pałac Kultury i Nauki – w grupie polskich wieżowców PKiN jest  najwyższym i najstarszym, mającym już ponad 60 lat budynkiem. Komunistyczna pamiątka z 1953 roku, dar Stalina dla Warszawy, mimo to silnie wrosła w krajobraz współczesnej stolicy – jest dobrym punktem orientacyjnym.

Zobacz nasze propozycje:
Warszawa – 3 dni
Warszawa i Żelazowa Wola – 3 dni
Warszawa – 2 dni
Warszawa – 1 dzień